Pierwsza pomoc

26.10.2022 r. z inicjatywy Pani Arleny Domańskiej i Pani Magdaleny Wojdat gościliśmy w murach naszej szkoły strażaków z PSP w Rykach, st. kpt. Łukasza Tomaszewskiego oraz mł. asp. Sebastiana Polaka, który poprowadził szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas pierwszych.

Omówiono sposoby postępowania w przypadku omdlenia, ataku padaczki, zadławienia, a także urazów kończyn. Zaprezentowano również jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo- oddechową. Uczniowie klas pierwszych uważnie słuchali cennych rad ale też chętnie służyli pomocą w odgrywaniu udzielania pierwszej pomocy.

Mamy nadzieję, że dzięki szkoleniu, w sytuacji zagrożenia, nasi uczniowie zachowają zimną krew i będą potrafili udzielić pomocy. Oby jednak ta wiedza nie musiała być wykorzystana w praktyce.

Autor: Arlena Domańska