Kiermasz używanych podręczników 2022/2023

REGULAMIN KIERMASZU UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie

W roku szkolnym 2022/2023

1. Organizatorem SZKOLNEGO KIERMASZU PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH jest Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie.
  2. Celem kiermaszu jest umożliwienie sprzedaży i zakupu używanych podręcznikówprzez uczniów i absolwentów naszej szkoły.
  3. Używany podręcznik może sprzedać na kiermaszu każdy uczeń naszej szkoły, absolwent lub jego rodzice (opiekunowie).
  4. Do sprzedaży przyjmowane są wyłącznie podręczniki obowiązujące w naszej szkole
    w danym roku szkolnym.
  5. Każdy uczeń przed sprzedażą i zakupem podręczników jest zobowiązany do zapoznania się ze szkolnym zestawem podręczników obowiązujących w kolejnym roku szkolnym.
  6. Podręczniki przeznaczone do sprzedaży przyjmowane będą od 7 do 16 września 2022r.
    w bibliotece szkolnej w godzinach pracy biblioteki. Po tym terminie książki nie będą już przyjmowane.
  7.  W każdym podręczniku przeznaczonym do sprzedaży należy wpisać ołówkiem następujące dane: imię i nazwisko ucznia, klasę do której uczęszcza oraz cenę książki.
  8. Dodatkowo na osobnej kartce (do pobrania w bibliotece) należy wpisać listę podręczników przeznaczonych do sprzedaży wraz z cenami i potwierdzić podpisem. (załącznik 1)
  9. Przy wycenie należy wziąć pod uwagę stan książki. Zbyt wysoka cena może spowodować, że książka nie znajdzie nabywcy. Jeżeli książka będzie wyceniona zbyt drogo lub w cenie nowej książki nauczyciele bibliotekarze zastrzegają sobie prawo do odmowy sprzedania książki po cenie rynkowej.
  10. Odbiór pieniędzy i podręczników, które nie zostały sprzedane tylko
    do dnia 7 października 2022r.
    Po tym terminie przechodzą one na własność biblioteki szkolnej.
  11. Jeżeli książki nie znajdą nabywcy na kiermaszu, właściciel może przekazać je do biblioteki szkolnej. Z nowym rokiem szkolnym zostaną one przekazane lub wypożyczane uczniom.
  12. Biblioteka zastrzega się prawo nieprzyjęcia na kiermasz zbyt zniszczonego podręcznika.
  13. Wszelkie informacje na temat kiermaszu udzielane są w bibliotece szkolnej.