Dlaczego warto iść do technikum

Praktyczna edukacja zawodowa w technikum lub szkole branżowej – pomysł na swoją przyszłość

Ukończenie technikum lub szkoły branżowej daje młodym osobom wiele możliwości i w wymierny sposób przyczynia się do ich dobrego startu w życie zawodowe.

Jeśli jesteś ósmoklasistką lub ósmoklasistą i zastanawiasz się, jaką szkołę wybrać, poznaj
6 powodów, dla których warto rozważyć edukację w technikum lub szkole branżowej:

  1. Pewność zatrudnienia po ukończeniu szkoły: wybierając zawód, który cieszy się dużą popularnością, a na rynku jest deficyt osób z takimi umiejętnościami, można szybko znaleźć dobrze płatne stanowisko.
  2. Uzyskanie niezależności finansowej: już od pierwszego roku uczniowie otrzymują wynagrodzenie za praktyczną naukę zawodu. Wchodząc na rynek pracy często te młode osoby mogą w krótkim czasie osiągnąć płace umożliwiające im osiągnięcie niezależności finansowej.
  3. Rozwijanie umiejętności praktycznych: edukacja zawodowa w technikum lub branżowej szkole jest idealna dla osób, które preferują naukę i zajęcie praktyczne.
  4. Szybkie zdobycie konkretnego zawodu: kończąc technikum lub szkołę branżową oraz zdając wszystkie egzaminy uczniowie wchodzący dopiero w dorosłość mogą już rozpocząć pracę w wyuczonym zawodzie.
  5. Edukacja w pobliżu miejsca zamieszkania: dzięki bardzo rozległej sieci szkół zawodowych uczniowie mogą uczyć się wybranej profesji nieopodal miejsca swojego zamieszkania. Nawet poza dużymi miastami dostępne są szkoły zawodowe z bardzo bogatą ofertą edukacyjną.
  6. Możliwość kontynuowania nauki: dzięki przemyślanemu podziałowi etapów edukacji zawodowej technika i szkoły branżowe są placówkami, w których można sukcesywnie rozwijać swoje umiejętności. Żadna z tych szkół nie wyklucza w dalszej perspektywie nawet studiowania na uczelni wyższej i zdobycia tytułu inżyniera.

 

Więcej informacji na temat nauki w technikum i szkole branżowej znajdziesz tu:
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/edukacja-zawodowa-a-branzowa-szkola
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/czy-warto-isc-do-technikum