Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 27
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl

Adres

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 27
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

,,Szkoła do hymnu’’

W ramach kolejnej edycji akcji MEN ,,Szkoła do hymnu’’- uczniowie naszej szkoły przystąpili dnia     10 listopada o godz.11.11  zachowując obowiązujące w szkole procedury sanitarne - w szczególności dystans społeczny do odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego’’ podczas uroczystej akademii z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obecność chóru szkolnego uświetniła ten wyjątkowy dzień. Na uroczystości obecna była Dyrekcja szkoły, nauczyciele , wychowawcy i reprezentanci poszczególnych klas.

Czytaj więcej o:

AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

W dniu dzisiejszym, po długiej przerwie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w AKCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA. Pod opieką lekarzy i personelu medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – Oddział Terenowy w Garwolinie młodzież oddawała ten drogocenny dar. Do wzięcia udziału w akcji zgłosiło się jak zawsze wiele chętnych osób. Niestety z powodu chwilowej niezdolności nie wszystkim udało się oddać krew. Zakwalifikowało się 23 osoby, co w rezultacie pozwoliło uzyskać 10 litrów krwi!!!

Cieszy fakt, że w tej trudnej sytuacji spowodowanej trwającą pandemią zainteresowanie młodzieży i fakt niesienia bezinteresownej pomocy jest wciąż tak wielkie.

Gorąco dziękujemy wszystkim za udział w akcji, za każdą oddaną kroplę krwi, za dar serca…

 

 

 

Krótka relacja z dzisiejszej AKCJI....

 

 

fot. A Aleksiewicz 

Czytaj więcej o:

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Corocznie, 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To państwowe święto upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

11 listopada jest jednym z najważniejszych dat w kalendarzu - Polska po 123 latach zaborów odzyskała wolność i pojawiła się ponownie na mapie Europy. Był to czas, kiedy władzę w Polsce przejął działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, który został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich oraz Naczelnikiem Państwa. Powstała wtedy Druga Rzeczpospolita.

Z tej też okazji nasi wychowankowie uczestniczyli w zajęcia i pogadankach związanych z tym szczególnym dniem. Podczas nich mogli sobie przypomnieć i utrwalić przyczyny, które doprowadziły do rozbiorów Polski, sposoby, które miały doprowadzić do odrodzenia państwa polskiego, a także informacje na temat konstytucji III RP i polskich symboli narodowych.

W celu utrwalenia wiadomości na temat Narodowego Święta Niepodległości wychowankowie z przygotowanej prezentacji wykonali gazetkę.

Czytaj więcej o:

Tolerancja – co dla mnie znaczy

W czasie wolnym od zajęć pomiędzy różnymi zajęciami znaleźliśmy czas na porozmawianie o tolerancji. Zajęcia umożliwiły  uczestnikom zapoznanie się z tym zjawiskiem czy odróżnienie tolerancji od akceptacji. 

Ćwiczenia minęły nam w przyjaznej atmosferze.

 

 

Czytaj więcej o: