Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 27
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl

Adres

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 27
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl

UCZCILIŚMY 103 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2021 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły reprezentowany przez uczniów klasy 4 tl: Michała Maraszka, Adama Piłata i Edwina Szczepaniaka uczestniczył w powiatowo-gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Rykach z udziałem Pocztów Sztandarowych, po której uczestnicy mogli obejrzeć część artystyczną upamiętniającą 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów w przemarszu udali się pod Pomnik „Bojownikom o Wolność Ojczyzny”, gdzie kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie okolicznościowe Starosty Ryckiego oraz obecnych Gości. Następnie miał miejsce Niepodległościowy Apel Pamięci zakończony salwą honorową.

Kolejnym punktem było złożenie kwiatów przez władze samorządowe, przedstawicieli służb mundurowych, uczniów i innych uczestników uroczystości. Wśród składających wiązanki była również delegacja z naszej szkoły. Dyrektor Szkoły Pani Jolanta Kiebzak oraz sorki Małgosia Radomska i Karolina Rymkiewicz-Rogacka złożyły kwiaty w asyście uczniów: Andrzeja Cebuli, Jakuba Kalbarczyka oraz Błażeja Wasiaka.

Na zakończenie mogliśmy wysłuchać koncertu wiązanek pieśni patriotycznych wykonanych przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Rykach.

Tegoroczne świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się w atmosferze polskiej tradycji i historii. Przypomnieliśmy sobie ważną lekcję historii, która jest i będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie.

 

fot. Małgorzata Radomska

Autor: Małgorzata Radomska