Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 27
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl

Adres

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 27
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl

,,Szkoła do hymnu’’

W ramach kolejnej edycji akcji MEN ,,Szkoła do hymnu’’- uczniowie naszej szkoły przystąpili dnia     10 listopada o godz.11.11  zachowując obowiązujące w szkole procedury sanitarne - w szczególności dystans społeczny do odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego’’ podczas uroczystej akademii z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obecność chóru szkolnego uświetniła ten wyjątkowy dzień. Na uroczystości obecna była Dyrekcja szkoły, nauczyciele , wychowawcy i reprezentanci poszczególnych klas.

Wśród pieśni patriotycznych odśpiewana była przez uczniów kl.4TL,3k/L4,2Tl,2Ti,2Tm,1Tk/e ,,Rota’’, ,,Wojenka’’, ,,Piechota’’, ,,Legiony’’ i ,,Ułani’’. Wiązanka pieśni legionowych wykonana została także w wersji instrumentalnej na akordeon przez Igora ucznia klasy czwartej.

 Celem uroczystego spotkania była:
- znajomość i rozumienie znaczenia daty 11 listopada,
- zainspirowanie do przemyśleń na temat współczesnego patriotyzmu,
- prezentowanie  właściwej postawy ,
- docenienie wysiłku wszystkich tych , którzy walczyli za naszą wolność.

 

Pomysłodawcą uroczystości i opiekunem młodzieży była Urszula Pacholska-nauczyciel historii, główną dekorację wykonała p. Anna Strumnik.

Podziękowania dla uczniów za przygotowanie plakatów, portretów ,albumików ,kalendarzy i notatników służących jako dekoracja podczas uroczystości.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczcić 103 rocznicę odzyskania niepodległości i przystąpić do kolejnej ogólnopolskiej edycji ,,Szkoła do hymnu”.

 

 

fot. Małgorzata Radomska

 

 

 

 

 

Autor: Urszula Pacholska