Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie pt.”15 Pułk Piechoty „Wilków” – Dęblin 1921 -1939”.

W dniu 3 listopada uczniowie wraz z opiekunami udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie, aby obejrzeć wystawę poświęconą 15 Pułkowi Piechoty „Wilków”.

Podczas wizyty w Bibliotece młodzież wysłuchała historii 15 Pułku Piechoty „Wilków” związanej z Dęblinem.  Prelekcję przeprowadziła Pani Grażyna Szczepańska - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dęblina oraz autorka publikacji o Dęblinie, która z wielką pasją i rozeznaniem opowiadała o powstaniu Pułku, przybyciu Pułku do Dęblina, o dowódcach Pułku w okresie stacjonowania w Dęblinie, o służbie w koszarach, szkoleniach wojskowych, tradycji i sporcie w Pułku oraz kilka ciekawych historii z życia „Wilków”, a także o powrześniowych losach „Piętnastaków”.

Młodzież z uwagą i zainteresowaniem wysłuchała opowieści i podziękowała za nią brawami. Dziękujemy bardzo i zachęcamy do obejrzenia wystawy.

Autor: A.S.