CheckIT 2017 za nami

Drugi raz uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w konferencji CheckIT, wydarzeniu w ramach Dni Lubelskiej Wyżyny IT.

Jak zwykle organizatorem był Urząd Miasta Lublin  we współpracy ze specjalistami IT, lubelskimi uczelniami wyższymi mającymi w swej ofercie kierunki informatyczne oraz organizacjami informatycznymi oraz
z branży IT.

Jak poprzednio na auli odbywały się prelekcje na temat praktycznego zastosowania informatyki ( np. przy eksploracji kosmosu, osobistego rozwoju i bezpieczeństwie w Internecie),  nowościach technologicznych, możliwościach pracy w branży IT czy Open Source.

W salach warsztatowych można było zbudować swojego pierwszego robota i go zaprogramować, zmontować film w Adobe Premiere, poznać praktycznie możliwości Autodesk Inventor (programu do projektowania trójwymiarowego),  stworzyć animacje 3D w programie 3ds Max, wydrukować na drukarce 3D, poznać podstawy tworzenia stron www opartych o system Wordpress, stworzyć własną aplikację oraz grę w Construct 2, uczestniczyć w laboratorium elektroniki dla początkujących czy wreszcie stworzyć internetową bazę danych.

Bardzo ciekawe zajęcia odbywały się w Sali Kreatywności. Tam można było dowiedzieć się o koncentracji, poznać sposób na zwiększenie połączeń między półkulami mózgowymi i zwiększyć swoją kreatywność.

Dla zmęczonych czekała strefa gier na PC, PS, Xbox, Pegasus i wieloma planszowymi.

 

Autor: J.R.