Studniówka 2017

4 lutego 2017 roku, symboliczne  100 dni przed egzaminem dojrzałości, maturzyści ZSZ nr 1 w Dęblinie wzięli udział w balu studniówkowym zorganizowanym w sali bankietowej  ,,Wisełka”. Studniówka jest wydarzeniem wyjątkowym i podniosłym. Sygnalizuje bowiem, że nadchodzi bardzo ważny moment –to  koniec beztroskiego etapu w życiu człowieka, a  czas wkraczania w dorosłe życie i pracy nad ostatnimi maturalnymi szlifami.


              Studniówka w ZSZ nr 1 miała wyjątkowy charakter, ponieważ po raz drugi w historii Szkoły bawili się na niej maturzyści z Polski i Ukrainy. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas maturalnych - Dominika Lesicka i Stanislav Stasiunyk. Oficjalnego otwarcia balu dokonała pani dyrektor Jolanta Kiebzak.
             Bal studniówkowy stał się okazją do podziękowań,  które na ręce dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły  i rodziców złożyli maturzyści. Podziękowali swoim nauczycielom za trud wkładany w nauczanie i przekazaną wiedzę. Szczególne podziękowania za życzliwość i troskę skierowali do pani dyrektor Jolanty Kiebzak, pana dyrektora Tomasza Jaśkowskiego, kierownika praktycznej nauki zawodu pana Krzysztofa Kupca i pani Marty Pielak – kierownik internatu.  
              Wyrazy uznania skierowali do wychowawców klas IV technikum w zawodzie technik mechanik lotniczy - pani Urszuli  Kostyry i pana Włodzimierza Nowaka, do pana Artura Misiaka, wychowawcy klasy IV technikum w zawodzie technik mechanik i technik elektryk, do pana Jacka Rayskiego, wychowawcy klasy IV technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz technik informatyk. Podziękowali za motywowanie do codziennej pracy i podejmowania ważnych decyzji.
              Bal studniówkowy uświetnili swoją obecnością znamienici goście: przewodnicząca Rady Powiatu pani Hanna Czerska-Gąsiewska, Starosta Rycki pan Stanisław Jagiełło, Naczelnik Wydziału Edukacji  pani Małgorzata Grzechnik, Burmistrz Dęblina pani Beata Siedlecka, Naczelnik Sekcji Eksploatacji pani Krystyna Gowin, Dyrektor WZL nr 1 w Dęblinie pan Bartłomiej Kacperczyk, Prokurent WZINŻ w Dęblinie pani Agnieszka Ziółkowska, Dyrektor ZSZ nr 2 w Deblinie pani Gabriela Wojdat oraz nasi przyjaciele z Ukrainy: Dyrektor Informacyjno Konsultacyjnego Centrum Oświaty i Zatrudnienia w Polsce pani Ludmiła Bukhovceva, Wicestarosta powiatu kowelskiego pan Stepan Topolskyj, Dyrektor Szkoły Muzycznej pan Andrij Migula. Skierowali oni ciepłe słowa do maturzystów, życząc im szampańskiej zabawy i powodzenia na egzaminie maturalnym. Goście z Ukrainy podziękowali Dyrekcji, wychowawcom internatu oraz wychowawcom klas za opiekę nad uczniami z Ukrainy. Zgodnie ze zwyczajem ukraińskim, na ręce młodzieży przekazali tradycyjny korowaj.  W imieniu rodziców głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Grzywacz, która podziękowała wszystkim nauczycielom za wysiłek włożony w kształtowanie młodzieży.
Po przemówieniach przyszedł czas na zaprezentowanie poloneza – dostojnego staropolskiego tańca. Niezwykłe wrażenie zrobił na zebranych walc, tradycyjny taniec maturalny młodzieży z Ukrainy,  wykonany w oryginalny, nietypowy sposób.
Gościom podobał się także program artystyczny, który zaprezentowali  maturzyści.   Zachwycili się pomysłowością i poczuciem humoru młodzieży.
Pozostała część wieczoru upłynęła wszystkim na wspólnej szampańskiej zabawie i tańcach do białego rana. Czas płynął nieubłaganie i zanim się obejrzeliśmy pora było wracać do domu. Jeszcze bardzo długo wspomnienia balu studniówkowego i jego magicznej atmosfery pozostaną w naszej pamięci.

Autor: U.K.