VIII Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

24 kwietnia w murach naszej szkoły odbyła się VIII edycja Powiatowych Targów Edukacji i Pracy. Organizatorami przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Powiatowy Urząd Pracy, a honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Rycki.  Patronat medialny sprawowali: Głos Rycki, Tygodnik Powiśla oraz Magnes.TV.

Oficjalnego otwarcia targów dokonał Starosta Rycki – Pan Stanisław Jagiełło. Gości w imieniu gospodarzy powitała Dyrektor ZSZ nr 1 w Dęblinie Pani Jolanta Kiebzak oraz  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rykach -  Pan Piotr Gałkowski.

Targi Edukacji i Pracy skierowane były do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, bezrobotnych oraz poszukujących pracy, pracodawców, nauczycieli i pedagogów, instytucji szkoleniowych, wyższych uczelni, agencji zatrudnienia i innych organizacji zajmujących się edukacją i rynkiem pracy. Zgromadziły 44 wystawców, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne, szkoły wyższe oraz pracodawców.

Odwiedzający  mogli skorzystać z pomocy pedagogów, psychologów i doradców zawodowych, wypełnić kwestionariusze i rozwiązać testy pozwalające na  poznanie swoich preferencji zawodowych oraz określenie zainteresowań i uzdolnień. Porad z zakresu stosowania Kodeksu Pracy udzielał przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Dużym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszył się film ,, Jak wyznaczyć i skutecznie osiągnąć cel”. W trakcie imprezy przeprowadzony został także konkurs na  najciekawsze stoisko Powiatowych Targów Edukacji i Pracy, którego głównym celem było podniesienie jakości i poziomu stoisk prezentujących dorobek szkół, upowszechnienie informacji o wszystkich typach szkół oraz ich zakresie działań i specyfice.

Tegoroczna edycja Powiatowych Targów Edukacji i Pracy cieszyła się niezwykle dużym zainteresowaniem i przyciągnęła rzeszę uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz potencjalnych pracowników.

Targi stały się także doskonałą okazją do promocji naszej szkoły. Stoiska prezentujące kierunki kształcenia w ZSZ nr 1 w Dęblinie wyglądały imponująco i cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem gości.

Koordynatorem VIII Powiatowych Targów Edukacji i Pracy w naszej szkole był pan Artur Misiak a prezentacji szkół i pracodawców dokonała pani Urszula Pacholska.