Finał zawodów Learn and Fly

Na Politechnice Rzeszowskiej w dniu 15.06 odbyły się finały zawodów modeli latających Learn & Fly. Dla przypomnienia reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie złożona z uczniów: Kacper Karpiński, Dominik Olszewski, Paweł Ciepliński, Stanisław Tymczenko pod przewodnictwem opiekuna – nauczyciela Dariusza Kołodziejskiego zajęła drugie miejsce w półfinale zawodów w 22 BLT w Malborku.

Niestety tym razem nie było nam dane „stanąć” na podium w finale zawodów, jednakże już sam udział w tak prestiżowym konkursie modeli latających jest dla nas zwycięstwem i napawa zadowoleniem. Jest to także motywacja do dalszej pracy nad jeszcze lepszym modelem szybowca, który pozwoli nam wziąć udział w zawodach w kolejnej edycji, która została zapowiedziana na przyszły rok. Wartym przytoczenia jest tutaj fakt jak wartościową mamy młodzież. Uczniowie ZSZ1 jako jedyni pomogli innemu zespołowi, któremu podczas wykonywanych lotów, model szybowca uległ poważnemu uszkodzeniu. W takich sytuacjach sentencja ”PER ASPERA AD ASTRA” nabiera zupełnie innego znaczenia, jest spełnieniem marzeń o lataniu oraz wzajemnej pomocy.

Autor: Dariusz Kołodziejski