IX Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie historycznym o żołnierzach wyklętych. Po przeprowadzeniu eliminacji do IX Międzynarodowego Konkursu  Historycznego o Żołnierzach Wyklętych zostało zakwalifikowanych 6  prac.

W kategorii

1. Plakat : Adam Kornacki-kl.3e4.Kamil Kuśmierek-kl.2te, Mateusz Posim-kl.1tk/e

2. Projekt serii znaczków pocztowych: Aliaksandr Tsikavets-kl4Te, Krzysztof Wojdat-2tk/m

3. Piosenka poświęcona żołnierzom wyklętym : Dmytro Shliahta-2ti

2 maja 2022 r. prace zostały przesłane do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Życzymy naszym uczniom powodzenia ,dziękując za włożony wysiłek i poświęcony czas na przygotowanie prac konkursowych.

Czekamy na wyniki konkursu do 17 czerwca 2022 r.

Pomoc w przygotowaniach do konkursu i opiekę nad młodzieżą przejęła Urszula Pacholska-opiekun Koła Miłośników Historii.

Autor: Urszula Pacholska