Spektakl teatralny "LALKA"

W czwartek  24 marca 2022 r. młodzież naszej szkoły pod opieką pań Teresy Kowalskiej, Beaty Liszkiewicz i Anny Strumnik udała się na spektakl teatralny „Lalka”.

Widowisko odbyło się w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. Aktorzy Krakowskiej Agencji Artystycznej przedstawili najważniejsze wątki XIX-wiecznej powieści. W błyskawicznym tempie przenieśli nas z mieszczańsko-arystokratycznego salonu na dworzec kolejowy, ze sklepu Rzeckiego do paryskiego laboratorium, gdzie gości Wokulski; czy z ogrodów Prezesowej Zasławskiej na warszawską ulicę. A wszystko z wielką dbałością o klasyczny kostium i stylowe wnętrza.

Lalka”  to lektura obowiązkowa, a jej teatralna odsłona może być znakomitym materiałem wyjściowym do omawiania na zajęciach z młodzieżą tego największego, wielowątkowego dzieła polskiego pozytywizmu.

Autor: Anna Strumnik