Wieczornica

W 159. rocznicę wybuchu powstania styczniowego uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki historii Urszuli Pacholskiej wzięli udział w uroczystej wieczornicy na temat obchodów tego wydarzenia. Uczniowie z Polski, Ukrainy i Białorusi chętnie wypowiadali się biorąc udział w debacie. Reprezentanci klas 1tk/e, 2ti, 3e4, 3i4b, 4tl, 4te, 4ti przybyli na spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 17:00 i odbyło w formie zdalnej na platformie Teams.

Uczniowie wykazali się wiedzą na temat udziału Polaków w zrywach narodowowyzwoleńczych będąc w stanie znaleźć podobieństwa i różnice w postawie Polaków w powstaniu styczniowym  i listopadowym. Chętnie analizowali dzieła poetyckie, muzyczne, malarskie i wspomnienia żyjących w tamtych czasach ludzi. Wykazali się kulturą osobistą i dużą wiedzą. Wkrótce odbędą się kolejne spotkania patriotyczne w Kole Miłośników Historii.

foto: Obraz Artura Grottgera „Powstanie Styczniowe”

Autor: Urszula Pacholska