Prelekcja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W dniu 10.03.2017 aspiranci z Komendy Powiatowej Policji w Rykach przeprowadzili dla uczniów klas 2 TK, 3 TL1, 3TL2 i 4 TME prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Panowie policjanci przy pomocy niezwykle interesujących opowiadań i filmów edukacyjnych przybliżyli uczniom charakter pracy policjanta oraz najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Policjanci w szczególny sposób zwrócili uwagę uczniów na pieszych jako uczestników ruchu drogowego, przypominając o konieczności noszenia elementów odblaskowych zwiększających widoczność na drodze oraz o obowiązku umożliwienia pieszemu przejścia na drugą stronę jezdni przez kierowców.
Po zakończonej prelekcji policjanci wyczerpująco odpowiadali na liczne pytania uczniów, które najczęściej dotyczyły konsekwencji nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Autor: M.W.