Technicy mechanicy lotniczy z ZSZ nr 1 w Dęblinie na stażu w hiszpańskim Instituto Tecnico Superior

Głównym celem wyjazdu czwartej grupy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie do Sewilli  jest zagraniczny staż realizowany w ramach projektu „Europejskie umiejętności – zawodowy start” realizowanego z programu ERASMUS+.  Projekt odbywa się we współpracy z firmą EuroMind z Hiszpanii.  Dlatego też, po krótkiej aklimatyzacji i obejrzeniu miasta, przyszedł czas na praktyki w Wyższym Instytucie Technologicznym ADA Instituto Technico Superior Sevilla.

W poniedziałek w czasie pierwszej wizyty w Instytucie zostaliśmy zapoznani z modelem kształcenia mechaników lotniczych w Hiszapanii, bazą szkoleniową i miejscami naszego stażu. Udział w zajęciach pozwoli na podniesienie kwalifikacji i umiejętności zawodowych, a także przyczyni się do podniesienia umiejętności językowych.

Oto pierwsze wrażenia z odbywanych praktyk:

Kacper: ,,Pierwszy dzień na praktykach był dla nas nowym, ciekawym ale i stresującym przeżyciem. Obwialiśmy się, czy poradzimy sobie w miejscu, w którym pracują sami Hiszpanie. Obawialiśmy się niepotrzebnie. Wszyscy byli dla nas mili i życzliwi”.

Krystian: ,,Cała grupa bardzo zaangażowała się w zajęcia. Instruktor okazał się być bardzo pomocny i miły. W przyszłości chciałbym tu wrócić i poszerzać swoje umiejętności”.

Mateusz: ,,Zaimponował mi porządek na hali i organizacja zajęć. Najbardziej podoba mi się profesjonalizm połączony z luźną atmosferą. Teoria połączona z praktyką to najlepszy sposób nauki.”

Dominik: ,,Dzisiejszym naszym zadaniem było kontrowanie śrub. Robiliśmy to pod czujnym okiem nauczyciela. Bardzo mi się podobało. Czekam na dalsze wyzwania.”

Karol: ,,Ogromne wrażenie wywarł na mnie porządek panujący w warsztacie. Każde narzędzie ma swoje miejsce. Mam nadzieję, że kolejne dni praktyk przyniosą nam nowe umiejętności, które wykorzystamy potem w zawodzie.”