Mobilność II - Sewilla

Realizacja projektu „Europejskie umiejętności – zawodowy start” o numerze 2018-1-PL01-KA102-048049 współfinansowanego w ramach Programu Erasmus+ akcja kluczowa – Mobilność edukacyjna; typ akcji – Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.

Współpraca z firmą Euro Mind z Hiszpanii. Zajęcia specjalistyczne odbywają się w Wyższym Instytucie Technologicznym ADA Instituto Tecnico Superior Sevilla.

Podsumowanie stażu grupy II (16-30.03.2019)

Zagraniczne staże dają uczniom możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych w środowisku międzynarodowym. Pozwalają nabyć umiejętności, które wpłyną na osiągniecie lepszych wyników na egzaminach zawodowych. Uczniowie zwiększają motywację do nauki języków obcych, uczą się uwzględniać różnice kulturowe i społeczne, współpracować w zespole międzynarodowym. Przełamują barierę przed podjęciem aktywności zawodowej w innym, nieznanym dotąd środowisku. Bardzo istotnym elementem zagranicznych staży, stanowiącym dodatkowy atut w poszukiwaniu pracy jest możliwość uzyskania umiejętności zawodowych, które zostaną potwierdzone europejskimi certyfikatami i referencjami.

Podsumowując ostatnie dwa tygodnie możemy powiedzieć, że mamy bardzo dobre wspomnienia ze stażu Erasmus+ w Hiszpanii. Chętnie wzięlibyśmy w nim udział jeszcze raz i wrócili do Sewilli. Erasmus jest najlepszą okazją, aby zdobyć umiejętności w pracy, znaleźć nowych przyjaciół, poznać kulturę kraju, podszkolić język, niesamowicie spędzić czas i wrócić do domu z dużym bagażem wspomnień!

Wszystkim, którzy jeszcze nie byli na takim wyjeździe możemy powiedzieć: jeśli zastanawiacie się, czy jechać, to radzimy spróbować. Jeżeli już się zdecydowaliście, życzymy udanych wyjazdów i morza wrażeń!

Oto wrażenia uczniów:

Pobyt w Hiszpanii oceniam pozytywnie, ponieważ spotkałem tu wielu ciekawych ludzi i zdobyłem doświadczenie w zawodzie, które będzie przydatne w przyszłości. Odwiedziłem wiele ciekawych miejsc, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Dzięki naszej koordynatorce, Dominice i tłumaczce Marcie poznałem kulturę i obyczaje Hiszpanów. Mam nadzieję, że pewnego dnia wrócę do Sewilli, ponieważ były to dwa niezapomniane tygodnie w moim życiu.

Dominik

Bardzo podobała mi się współpraca polsko-hiszpańska i praca zespołowa. To nauczyło mnie wielu nowych i dobrych rzeczy. Podobały mi się również wszystkie nasze podróże, mam nadzieję, że to się powtórzy. Naprawdę chcę ponownie wrócić do Hiszpanii.

Damian

Cieszę się z tego, że wziąłem udział w tym stażu. Pracowaliśmy w polsko-hiszpańskich grupach co nauczyło mnie pracy w zespole. Podniosłem swoje umiejętności zawodowe i udoskonaliłem swoją znajomość języka angielskiego.

Yurii

Wyjazd był bardzo udany. Mile będę wspominać miasto jak i same praktyki, które były bardzo owocne. Nauczyłem się wielu nowych rzeczy. Warunki zakwaterowania przewyższyły moje oczekiwania. Koordynatorka i Tłumaczka bardzo pomocne i miłe. Polecam.

Dawid

W ciągu dwóch tygodni stażu w Hiszpanii nauczyłem się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. Ludzie, z którymi pracowaliśmy, byli bardzo mili i pomogli nam. Hiszpania jest pięknym i słonecznym krajem. Poznałem nowych ludzi i dowiedziałem się o kulturze Hiszpanii. Mam nadzieję, że przyjadę do Hiszpanii jeszcze nie raz.

Denys

Jestem zachwycona Hiszpanią i Sevillą. Dużo się tutaj nauczyłam. Staż pozwolił mi poszerzyć wiedzę. Wszyscy przyjęli nas bardzo serdecznie i próbowali nauczyć nas czegoś nowego.

Vitaliia