Bieg „Tropem Wilczym”

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie wzięli udział w obchodach uroczystości Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, święta honorującego i upamiętniającego żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działających w latach 1944 – 1963.

W tej największej w Polsce imprezie patriotyczno – sportowej  „ Biegu Pamięci”, będącego pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, organizowanej w 333 miastach polskich – w tym w Dęblinie - uczestniczyło ok. 70 000 biegaczy.
W biegu, na honorowym – 1963 metrowym dystansie,  rywalizowali także nasi biegacze
i absolwenci szkoły, którzy zajęli bardzo wysokie lokaty.
Jako drugi linię mety minął Szymon Pasturczak, który ten niespełna dwukilometrowy dystans pokonał w czasie 5:36,14 min. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Czerski – 5:41, 65.
Eryk Joński – absolwent naszej szkoły – był czwarty.
VI m. – Jarosław Nożyński, VII  - Kamil Dziubak (absolwent), VIII  – Michał Raczyński,
IX – Kacper Micek, X – Kacper Małkiewicz, XI – Radosław Kolek, XIII – Mateusz Stępień.

W  drugim biegu - dystans 5000 metrów najszybciej pokonał Artur Galas – także absolwent naszego mechanika.

Gratulujemy wszystkim postawy patriotycznej i wyników sportowych !!!

Szkolna edycja biegu odbędzie się we wtorek o godzinie 13 30.