Wieczór muzyki irlandzkiej

Będąc za granicą, nawet krótko, ważnym jest aby poznać kulturę i tradycje goszczącego kraju. To może się wydać dla niektórych dziwnym ale właśnie pub jest tym miejscem w Irlandii gdzie ludzie się spotykają żeby odpocząć, porozmawiać i posłuchać muzyki, często granej na żywo.

W Mallow,  gdzie przebywają nasi uczniowie w ramach projektu „Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy” realizowanego ze środków PO WER, jest już tradycją że co jakiś czas w jednym z pubów, zwykle w pubie Albert lub hotelu Hiberian można posłuchać tradycyjnej muzyki irlandzkiej.

6.12.18 w pubie hotelu Hibernian był właśnie taki wieczór ….. wieczór muzyki irlandzkiej. Oczywiście nie mogło tam nas zabraknąć. Irlandzki  gwar, dźwięki i rytmy muzyki, uśmiechy i życzliwość ludzi do około, spokój i totalny brak pośpiechu - taka atmosfera panowała tego wieczoru i ciężko to opisać słowami….po prostu magia.

Ciekawostką jest, że zespół  tworzyli nie profesjonalni muzycy, mieszkańcy Mallow, którzy kochają swój kraj, jego tradycje a ich pasją jest muzyka. Tradycyjna irlandzka muzyka grana na tradycyjnych instrumentach irlandzkim buzuki, akordeonie guzikowym, bodhrán (mały irlandzki bębenek) czy dudach irlandzkich jeszcze bardziej uatrakcyjniły ten niesamowity wieczór.

Z okazji zbliżających się Świąt goście pubu zostali poczęstowani smakołykami „na koszt firmy”. Nasi chłopcy też.

Mimo luźnej atmosfery, panujące w Irlandii zasady są surowo przestrzegane. Spróbować tradycyjnego irlandzkiego trunku może tylko osoba pełnoletnia, barmani bardzo tego pilnują.

Taki wieczór mógłby trwać bardzo długo. Niestety rano trzeba iść do pracy, dlatego z żalem pożegnaliśmy gościnny pub i wróciliśmy do domów.