Odwiedziny absolwentów 1974

Niezwykli Goście odwiedzili dzisiaj (2 września 2022r.) progi naszej szkoły… Wizyta w szkole była jednym z punktów Ich spotkania po latach.

W 1974 roku ukończyli naukę w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie, w klasie o specjalizacji obróbka skrawaniem. Wychowawcą była Pani Zofia Jeremicz. Drogi Ich rozeszły się 48 lat temu. W piątek spotkali się by odwiedzić mury swojej szkoły i przywołać wspomnienia. Przyjechało 11 Absolwentów. Prawie 50 lat po zakończeniu wspólnej nauki, dawni koledzy ze szkolnej ławy wspólnie wspominali czasy szkolne i odnowili znajomości.

Dreszcz emocji towarzyszył temu niezwykłemu spotkaniu. Panowie stanęli przed uczniami naszej szkoły i podzielili się wspomnieniami swojej młodości, swojego szkolnego życia z tamtych czasów. Spotkali się również z Dyrekcją naszej szkoły oraz niektórymi Nauczycielami – również absolwentami tej placówki.

Byli pod wielkim wrażeniem rozwoju placówki. Podczas wizyty odżyły sentymentalne wspomnienia z lat młodości. Obecni uczniowie mają przykład, jak pielęgnować relacje koleżeńskie i pamiętać o swojej szkole. Miło nam było słyszeć, że czas spędzony w Pilnikach nie był stracony. A wizyta w szkole po wielu latach okazała się fascynującą, pełną wzruszeń wyprawą.

Autor: Małgorzata Radomska