Sportowcy „Mechanika” Dęblin pobiegli w XXXII Ogólnopolskim Biegu Niepodległości.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie uczcili - w Puławach - obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości … i ponownie triumfowali w klasyfikacji drużynowej.

Dystans 1800 m., w kategorii wiekowej 2002-2003 najszybciej pokonali: Bartłomiej Wójcicki – 4 TL oraz Dominik Stańczak – 4 TI. W kategorii wiekowej 2004-2006 srebro wywalczył, najlepiej dysponowany reprezentant „Mechanika” - Miłosz Sitkiewicz z klasy 2 TE. Na czwartym miejscu rywalizację zakończył najmłodszy, perspektywiczny zawodnik reprezentacji szkoły Patryk Paćkowski – 1 TE. Piąte miejsce zajął powracający do formy Karol Kuś – 2 TM. Listę nagrodzonych okolicznościowymi medalami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi zamknął zajmujący szóste miejsce Oleksandr Bortovskyi – 2 TI.

Bardzo dobry występ naszych biegaczy zaowocował zwycięstwem w klasyfikacji drużynowej szkół średnich. W samo południe uczciliśmy narodowe święto niepodległości śpiewając hymn państwowy Rzeczypospolitej Polski.
W zawodach nie wzięli udziału reprezentanci szkoły przebywający w Hiszpanii na praktykach zawodowych Programu Erasmus+.
Wszystkim uczestnikom zawodów należą się podziękowania za właściwą postawę patriotyczną i sportową.

fot. Artur Pacholski

Autor: Artur Pacholski