82. Rocznica Ostatniej Bitwy Obronnej 1939r.

W dniach od 2 do 5 października 1939 roku  Samodzielna Grupa Operacyjna ,, Polesie”, której dowódcą był patron naszej szkoły gen. Bryg. Franciszek Kleeberg , stoczyła pod Kockiem, Wolą Gułowską, Serokomlą bitwę z niemiecką 13 Dywizją Piechoty Zmotoryzowaną oraz z 14 KZmot. Bitwą tą zostały zakończone działania wojenne w wojnie obronnej Polski. O bohaterskiej postawie patrona szkoły pamiętają nasi uczniowie , którzy w dniu 02.10.2021r. wzięli udział w obchodach 82. Rocznicy Ostatniej Bitwy Wojny Obronnej  1939r.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta Polowa  i złożenie wieńców na Cmentarzu Wojennym w Turzystwie. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Czynu Bojowego w Woli Gułowskiej, obejrzeli rozgrywki finałowe olimpiady historyczno-sportowej o kawaleryjskim zabarwieniu oraz pokaz sprzętu wojskowego. Wydarzenia w których brali udział były lekcją patriotyzmu, w oryginalny też sposób łączyły edukację, upowszechnianie historii, sport oraz integrację społeczną.

fot. Joanna Pieńkosz ,Julia Całka

Autor: Joanna Pieńkosz