Wszystko co dobre szybko się kończy. Ostatni tydzień praktyk.

Praktyki uczniów naszej szkoły odbywające się w Irlandii  w ramach projektu „Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy” dobiegały końca. Ostatni tydzień był dla wszystkich  bardzo intensywny. Uczestnicy, pracownicy naszego irlandzkiego partnera, opiekunowie… każdy chciał dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Dla uczestników był to nadal tydzień normalnej pracy, jednak dodatkowo wraz pracodawcami uzupełniali niezbędne dokumenty. Opiekunowie i pracownikami biura naszego partnera odwiedzając uczestników gromadzili informacje o pracy uczniów. Wszystkie przekazywane przez pracodawców uwagi były pozytywne. Nasi uczniowie wypracowali sobie opinię odpowiedzialnych, punktualnych, pracowitych oraz chętnych do zdobywania nowych umiejętności. Rodziny goszczące również bardzo pozytywnie wyrażały się o naszych uczniach. Popołudniowe wspólne spotkania pozwoliły nam upewnić się że wszystkie nasze zobowiązania wynikające z realizacji projektu zostały zrealizowane.

Wszyscy uczniowie pożegnali się ze swoimi pracodawcami i mentorami.W piątek po pracy  zebrali się  w biurze  Your  International Training  na spotkanie ewaluacyjne, w celu dokonania podsumowania praktyk oraz całości naszego pobytu w Irlandii. Po przekazaniu naszych opinii na ten temat poprzez wypełnienie ankiet ewaluacyjnych oraz luźnych uwag  wymienianych w czasie nieformalnej rozmowy odbywającej się w obu językach (języku angielski i języku polskim), uroczyście wręczone zostały  uczestnikom dokumenty potwierdzające udział w mobilności, a wśród nich:

• dokumenty Europass Mobilność (w języku polskim i języku angielskim),
  • certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w praktykach zawodowych w Irlandii,
  • indywidualną kartę oceny każdego uczestnika.

I chociaż  w czasie całego spotkania panowała bardzo miła i przyjazna atmosfera, nadszedł czas by się żegnać…. To jest właśnie  taka chwila kiedy się sprawdza powiedzenie „Wszystko,  co dobre szybko się kończy”

Jeszcze tylko  jeden dzień w Mallow. Jutro pakowanie, zakupy ostatnich prezentów i upominków i żegnaj Zielona Wyspo. Miejmy nadzieję do zobaczenia.