Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie biorą udział w szkoleniu „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” w ramach projektu „Kształcenie zawodowe sukcesem powiatu ryckiego”.
W naszej szkole rozpoczął się wyjątkowy kurs „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” realizowany w ramach projektu pn. „Kształcenie zawodowe sukcesem powiatu ryckiego” w ramach działania 10.4 Kształcenie zawodowe Priorytetu X Lepsza edukacja Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
20 uczniów biorących udział w zajęciach ma okazję poznać nowoczesne technologie, które coraz śmielej wkraczają w świat nauki, biznesu i codziennego życia.
Podczas kursu młodzież uczy się projektowania modeli w specjalistycznych programach oraz obsługi drukarek 3D. Uczniowie tworzą własne projekty — od prostych przedmiotów użytkowych, po bardziej zaawansowane modele wymagające precyzyjnego planowania
i kreatywnego myślenia.
Zajęcia rozwijają nie tylko umiejętności techniczne, ale także wyobraźnię przestrzenną, współpracę i cierpliwość. Dzięki funduszom europejskim uczniowie mogą pracować na wysokiej jakości sprzęcie i zdobywać kompetencje, które w przyszłości mogą okazać się kluczem do wielu nowoczesnych zawodów.
Udział w kursie to dla uczniów nie tylko nauka, ale także świetna zabawa i inspiracja do dalszego odkrywania świata nowych technologii.
Po zakończeniu kursu „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” wszyscy uczestnicy po zdaniu egzaminu otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę oraz umiejętności. Dokument ten będzie wartościowym dodatkiem do ich portfolio edukacyjnego i zawodowego, a także potwierdzi udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu. Certyfikat stanowi ważny krok w kierunku dalszego rozwoju kompetencji technicznych i może okazać się cennym atutem przy wyborze przyszłej ścieżki kariery.