Międzynarodowa Akcja „Czytanie na Polanie 2024”

12 czerwca 2024r. ponownie spotkaliśmy się, aby zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek. Tym razem odwiedzili nas uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej Nr 5 w Dęblinie i wspólnie wzięliśmy udział w Akcji „Czytanie na Polanie”.  Akcja organizowana była w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem tej  inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Na placu przed szkołą, pod kasztanem, na kocykach wśród zieleni przygotowaliśmy miejsce do wspólnego czytania na świeżym powietrzu. Głośne czytanie rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Artur Misiak, a przyłączyli się również wychowawcy, nauczyciele i uczniowie. Była to nie tylko okazja do zgłębiania wiedzy, rozwijania swojej wyobraźni, dzielenia się swoimi zainteresowaniami czytelniczymi, ale również  relaks ze swoją ukochaną książką w dłoniach.

Połączyliśmy miłe z pożytecznym, spędziliśmy czas na łonie natury i doskonaliliśmy nasze umiejętności czytania. Taka forma promowania czytelnictwa bardzo się uczniom podoba i chętnie biorą w niej udział.  Było to bardzo miłe przedpołudnie spędzone we wspaniałym towarzystwie. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom za wspólne czytanie i za przyjemnie spędzony czas.

Autor: Anna Strumnik