Czytanie na polanie. Edycja 2024

W poniedziałek 13 maja nasza szkoła przyłączyła się do Międzynarodowej Akcji "Czytanie na polanie. Edycja 2024” realizowanej w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Cele akcji to promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Nasze zaproszenie do udziału w akcji przyjęli uczniowie klasy drugiej z sąsiedniej Szkoły Podstawowej Nr 3. Na placu przed szkołą na kocykach, w miłej atmosferze, wśród zieleni, czytaliśmy książki z domowych biblioteczek oraz z biblioteki szkolnej, rozmawialiśmy o naszych ulubionych książkach, starsi uczniowie czytali młodszym, ale nie tylko – bo okazało się, że wszyscy chcieli coś przeczytać. Były bajki, baśnie i legendy, a najbardziej podobały się wiersze o domowych potworach.  Wszyscy słuchali z zainteresowaniem.

Czytać można  wszędzie nie tylko w zaciszu domowym, a lektura na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej wiosennej przyrody daje dużo frajdy i przyjemności. Czas spędzony z książką jest bezcenny. Polecamy wszystkim:)

Autor: Elżbieta Bakiera