„Ślady Bohaterów. Dęblińska Konspiracja w czasie II Wojny Światowej”

W dniu 9 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Anną Strumnik i Panią Elżbietą Bakierą udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie, aby obejrzeć wystawę poświęconą Bohaterom dęblińskiej konspiracji w czasie II Wojny Światowej.

Projekt „Ślady Bohaterów. Dęblińska Konspiracja w czasie II Wojny Światowej” powstał dzięki realizacji programu „Patriotyzm Jutra” finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie. A jego założeniem jest wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej i jej rozwój.

Podczas wizyty w bibliotece młodzież wysłuchała prelekcji, którą przeprowadziła Pani Grażyna Szczepańska - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dęblina oraz autorka publikacji o Dęblinie, która z wielką pasją i rozeznaniem opowiadała o dęblińskich bohaterach  II Wojny Światowej.

Następnie młodzież obejrzała wystawę, która składała się z 20 plansz przedstawiających działania nauczycieli, harcerzy, żołnierzy podziemia podczas okupacji w Dęblinie. Zdjęcia i życiorysy poszczególnych sylwetek dęblinian, bohaterów tamtych czasów przybliżyły nam ważne momenty historii naszego regionu . Młodzież z uwagą i zainteresowaniem wysłuchała opowieści. Dziękujemy bardzo za piękną lekcję historii i zachęcamy do obejrzenia wystawy.

Autor: Anna Strumnik