Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Dnia 30 maja uczniowie klasy 1 technikum elektrycznego wzięli udział w wycieczce do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Podczas wizyty nasi uczniowie pod okiem przewodnika poszerzyli wiedzę z zakresu wiedzy na temat zabytków i wydarzeń związanych z prezentowanymi wystawami oraz przygotowanie do świadomego odbioru dziedzictwa techniki, jakim jest lotnictwo. W trakcie zajęć omawiana była historię Dęblina i Lubelszczyzny, a przede wszystkim historia  Sił Powietrznych RP.

Zwiedzili m.in.:
sylwetki najwybitniejszych lotników polskich okresu międzywojennego II wojny światowej
- rodzaje śmigłowców i ich zastosowanie w lotnictwie wojskowym
- najważniejsze miejsca pamięci narodowej w Polsce i regionie
Dzięki doskonałej i bezpiecznej opiece opiekunów p. Teresy Kowalskiej oraz p. Piotra Kwietnia, nasi uczniowie wrócili zmęczeni, ale w świetnych humorach

Autor: Piotr Kwiecień