Spotkanie w bibliotece

11 maja 2023r. grupa uczniów naszej szkoły wybrała się  na spotkanie autorskie z Panią Hanną Fołtyn organizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie z okazji Tygodnia Bibliotek 2023. Pani Hanna Fołtyn urodziła się w Janowcu, w rodzinie nauczycieli. Kilka lat mieszkała w Sieciechowie i  Radomiu, a studiowała w Warszawie. Po studiach zrobiła doktorat. Pracowała 40 lat na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego jako wykładowca, naukowiec i promotor, przechodząc kolejne szczeble awansu, aż do docenta. Napisała trzy książki naukowe, kilkadziesiąt artykułów i opracowań. Zadebiutowała w antologii „Co jest pisane” w roku 2016. Pierwszy autorski tomik „Miłości niezawinione” wydała w 2019 roku. Drugi tomik „Rzeźbienie powietrza” w 2020 r.

Młodzież miała okazję wysłuchać czytanych przez autorkę wierszy, satyr, fraszek, opowiadań oraz krótkich tekstów prozatorskich. Podczas spotkania mogliśmy również posłuchać kilku utworów w wykonaniu naszego ucznia -  wokalisty i gitarzysty Piotra Niewiadomskiego.

Autor: A. Strumnik