Praktyka czyni mistrza – mechanik lotniczy w Sewilli

Po raz kolejny grupauczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie przez 2 tygodnie podnosiła swoje umiejętności zawodowe w Sewilli (Hiszpania).

Od 14 do 25 listopada 2022r. kolejnych 16 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1  w Dęblinie kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy, realizuje w Sewilli praktyki zagraniczne w ramach projektu „Europejskie umiejętności zawodowy start – edycja 2” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Po dniu adaptacyjnym, podczas którego nasi praktykanci zapoznali się z placówką,
z regulaminami BHP oraz zasadami obowiązującymi w Wyższym Instytucie Technologicznym ADA ITS,codziennie utrwalali oraz rozwijali swoje umiejętności zawodowe,dokonując pomiarówz wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi pomiarowych.Wykonywali prace obsługowe statków powietrznych dotyczące układów paliwowych, układów hydraulicznych, silników czy układów sterowania, korzystając zawsze z dokumentacji technicznej.

Uczniowie, przez cały okres swojego pobytu w Hiszpanii, zdobywali i rozwijali swoje doświadczenie zawodowe oraz doskonali umiejętności językowe, poznawali nowe miejsca i panujące tu zwyczaje.

Po 2 tygodniach można śmiało powiedzieć, że nasi mechanicy lotniczy nabyli nowe kwalifikacje kluczowe, wiedzę praktyczną, poczucie pewności siebie oraz wzmocnienie umiejętności posługiwania się językiem obcym codziennym i specjalistycznym.

Nasi uczniowie zostali określeni, jako osoby zdyscyplinowane, mające dużą wiedzę i możliwości do dalszego rozwoju. Ceniono ich za zaangażowanie, pracowitość, kreatywność, umiejętności zawodowe, kulturę osobistą, samodzielność jak i umiejętność pracy w zespole podczas wykonywania zleconych prac.

Autor: K.Rymkiewicz-Rogacka, I.Wierzchowska-Kuta