Nie samą pracą człowiek żyje - zafascynowani Sewillą

„To jest miłość od pierwszego wejrzenia”-tak o Sewilli mówili uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie odbywający praktyki zagraniczne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej podczas spaceru z panią koordynator Izabelą Kołodziej. Nic w tym dziwnego. Trudno się oprzeć urokowi tak pięknego i klimatycznego miasta.Każde z wielu odwiedzonych miejsc było urzekające i wyjątkowe.

Zwiedziliśmy Plac Hiszpański w Parku Marii Luizy, Museo de Artes y Costumbres Populares - etnograficzne muzeum z wystawami sztuki ludowej i tradycji,Palacio de San Telmo - biuro władz lokalnych, będące niegdyś szkołą marynarską, wieżę obronną z 1200 roku Torre del Oro zwana „złotą wieżą”. Kierując się w głąb centrum miasta mogliśmy podziwiać Real Alcazar – mauretański pałac królewski i Katedrę Najświętszej Marii Panny. Spacerowaliśmy  malowniczymi, wąskimi uliczkami podziwiając otaczającą nas architekturę, która jest całkowicie odmienna od tej, z którą spotykamy się na co dzień. Nowoczesna budowla Las Setas de Sevilla, zwana przez turystów parasolem lub grzybem dała nam możliwość ujrzenia panoramy całego miasta.

Spacery po Sewilli-stolicy Andaluzji były dla nas najlepszą lekcją historii, języka obcego i  hiszpańskiej tradycji.

Autor: Iwona Wierzchowska-Kuta