„Aktywni jesienią”

Otwarte biegi „Aktywni jesienią” promujące aktywny styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych odbyły się w Stężycy na „Wyspie Wisła”.

Dystans 800 metrów najszybciej pokonały uczennice ZSZ nr 2 w Dęblinie oraz Magdalena Raczyńska – uczennica klasy 3 TK w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 Dęblin.
Wśród mężczyzn trasę 1500 metrów najszybciej pokonał reprezentant Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie - Miłosz Sitkiewicz, drugi był Artur Olek. Najniższy stopień podium zajął Kacper Mikusek – ZSZ nr 1 Dęblin.
Kolejne miejsca dęblińskich „Mechaników”:
4. Mikołaj Capała, 5. Patryk Paćkowski, 8. Sebastian Stachurski, 10. Karol Słowik.
Wszyscy uczestnicy biegów udekorowani zostali medalami okolicznościowymi, cztery pierwsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali nagrody finansowe. Dekoracji dokonała główna inicjatorka i sponsorka imprezy dr Hanna Czerska. Dr hab. n. o zdr. Piotr Gawda także promował bieganie aktywnie uczestnicząc w biegu na dłuższym dystansie.
Po zakończonych zawodach, posiłku regeneracyjnym Profesor Akademii Medycznej w Lublinie Piotr Gawdaprowadził bardzo interesujące spotkanie poświęcone między innymizagadnieniom dolegliwości narządów ruchu, rehabilitacji medycznej, schorzeniom i dysfunkcjom kręgosłupa.

Autor: Artur Pacholski