Koniec stażu – certyfikaty rozdane

Cztery tygodnie stażu. Cztery tygodnie zdobywania nowych umiejętności zawodowych, ale i prezentacji już posiadanych. Cztery tygodnie poznawania systemu pracy, jaki obowiązuje w Hiszpanii. Cztery tygodnie nawiązywania nowych kontaktów i sprawdzania posiadanych umiejętności językowych. Cztery tygodnie wczesnego wstawania i … późnego zasypiania. Aż nadszedł czas podsumowania tych działań.

W ostatni piątek mobilności 24 stażystów w towarzystwie opiekunów spotkało się z Koordynatorem projektu, w celu omówienia efektów pobytu w Hiszpanii. Pani Koordynator przekazała informacje uzyskane od poszczególnych pracodawców oraz dokumenty z indywidualnymi ocenami stażu każdego ucznia. Co prawda widniały w nich prawie same „jedynki”, ale  oznaczały one baaaardzo wysokie oceny. Następnie każdy uczestnik oficjalnie otrzymał certyfikat ukończenia stażu (Certificate of Participation) realizowanego w ramach programu Erasmus+ współfinansowanego przez Unię Europejską. Wręczając certyfikat Kamilowi Snopkowi Pani Koordynator podkreśliła szczególnie dobrą opinię, jaką wystawili mu przedstawiciele firmy Forja Roja, w której realizował staż. Rozmawiając z Kamilem rozglądała się, jakby niecierpliwie na kogoś czekała. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami oraz podziękowaniami za wspólnie spędzony czas. Jednak nie był to jeszcze koniec. Sprawa nietypowego zachowania Pani Koordynator wyjaśniła się, gdy kilkadziesiąt minut później ponownie pojawiła się w hotelu, tym razem wraz z przedstawicielami firmy Forja Roja, prosząc, aby zszedł do nich Kamil.
W trakcie tego już mniej oficjalnego spotkania Kamil otrzymał wydrukowany na drukarce 3D model samolotu, który zaprojektował w czasie realizacji głównego zadania stażowego i… propozycję pracy

w firmie. Ten bardzo miły akcent jest prawdziwym podsumowaniem możliwości, jakie daje udział w projektach realizowanych w ramach programu Erasmus+, a jednocześnie pokazuje, jak duże umiejętności posiadają nasi uczniowie.

Autor: T.J.