Spotkanie z policjantem

25 października 2022 roku przedstawiciel Komisariatu Policji w Dęblinie - starszy aspirant Marek Konopka – przeprowadził cykl spotkań z uczniami klas pierwszych naszej szkoły.

Zorganizowane zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń wynikających z ryzykownych i niebezpiecznych zachowań, oraz odpowiedzialności nieletnich w świetle prawa.

Funkcjonariusz bardzo trafnie poruszył tematykę uzależnień – rodzajów używek legalnych i nielegalnych, ich przyczyn, ponoszonej odpowiedzialności, zróżnicowaniu podatności na uzależnienia oraz trudach leczenia odwykowego, popartych wieloma przykładami z dnia codziennego.

Nie zabrakło tematu cyberprzemocy, niebezpieczeństw związanych z użytkowaniem nowoczesnych technologii teleinformatycznych,  patologii, agresji w szkołach, oraz innych zagrożeń jakie mogą nas spotkać na terenie szkoły lub też poza nią. Na zakończenie uczniowie poznali najważniejsze zagadnienia bezpieczeństwa i odpowiedzialności w ruchu drogowym.

Jak co roku, pan Marek Konopka przygotował uczniów wielopłaszczyznowo, zarówno na poziomie konsekwencji popełniania przestępstw i wykroczeń, zjawisk uzależnień, jak również bezpieczeństwa w sieci,  do bezpiecznego funkcjonowania nie tylko w środowisku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy!

Autor: Małgorzata Grabowska