Spotkanie z Dzielnicowym

19 października wychowankowie internatu uczestniczyli w spotkaniu z policjantem dzielnicowym Komisariatu Policji w Dęblinie starszym aspirantem Markiem Konopką. Spotkanie dotyczyło m.in. profilaktyki i zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, palenia papierosów i spożywania alkoholu.

Wysłuchując przygotowanej prelekcji, młodzież poznała konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań  osób niepełnoletnich. Funkcjonariusz poruszył m.in. tematy związane z kradzieżą, zażywaniem niedozwolonych substancji, niebezpiecznym zachowaniem w ruchu drogowym, bezpieczeństwem w Internecie oraz przestrzegł uczniów przed konsekwencjami prawnymi i zdrowotnymi popełnianych wykroczeń.

Ważnym tematem była również rozmowa na temat konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

Po spotkaniu wychowankowie w grupie lub indywidualnie mogli rozmawiać na wyżej wymienione tematy.

Fachowe przeprowadzone zajęcia przez specjalistę w dużym stopniu przyczynią się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów oraz głęboko w to wierzymy, że pozytywnie wpłyną na zachowanie młodzieży w internacie i poza nim.

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego w naszym internacie.

Autor: K. Kozicka