Wycieczka krajoznawcza do Warszawy

W dniu 30 września 2022 grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Moniki Malskiej, Moniki Gołębiowskiej i Elżbiety Bakiery wyruszyła na wycieczkę krajoznawczą do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Pałacu w Wilanowie.

Pałac w Wilanowie znajduje się w południowo-zachodniej części Warszawy. Obok Zamku Królewskiego i Łazienek to najcenniejszy zabytek stolicy i jeden z najlepszych przykładów sztuki barokowej w Polsce. W malowniczej scenerii Skarpy Wiślanej i Jeziora Wilanowskiego wznosi się niezwykle reprezentacyjny pałac.  Przetrwał on w niemal nienaruszonym stanie, zachowując swój autentyczny i oryginalny wystrój plastyczny.

Uczniowie mogli się poczuć jak król Jan III Sobieski – pogromca Turków spod Wiednia, który w 1683 roku zatrzymał ich pochód przez Europę. Władca ten zyskał w Europie przydomek nieustraszonego Lwa Lechistanu. W Pałacu w Wilanowie mieszkał  ze swoją ukochaną żoną Marysieńką. Młodzież mogła więc obejrzeć apartamenty króla i jego żony królowej Marii Kazimiery. Spacerując po parku uczestnicy wycieczki mogli podziwiać stylowe rzeźby, fontanny, urokliwe alejki, jezioro i potok z kaskadą, piękne postacie z zamierzchłej epoki, zwierzęta  i rośliny o fantazyjnych kształtach. Spędzony tu czas na długo pozostanie w pamięci.

Drugim punktem wycieczki był park trampolin „ Hangar 646” mieszczący się na Mokotowie w którym jak się okazało zarówno mali, jak i duzi mogą radośnie bawić się na trampolinach, a jednocześnie zadbać o kondycję. Tam uczniowie mogli dać upust swojej energii. Zabawa była przednia. Po dwóch godzinach intensywnego wysiłku młodzież zmęczona, ale w bardzo dobrych humorach wyruszyła w drogę powrotną do Dęblina.

Autor: Monika Malska