Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 27
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl

Adres

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 27
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA ”Dzień Pluszowego Misia”

                  W dniach od 7 października do 15 listopada 2019r., po raz pierwszy w naszej szkole i internacie będzie organizowana zbiórka nowych pluszowych maskotek, gier planszowych oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dary zostaną przekazane 25 listopada do szpitala dziecięcego w Lublinie.

                Dary można zostawiać w bibliotece szkolnej u pani Małgorzaty Radomskiej lub w internacie, w p. 105 u koordynatora akcji pani Julii Całka.

                Do udziału w akcji zapraszamy już teraz.

UWAGA! Podczas trwania akcji nie zbieramy pieniędzy!

               Z poważaniem koordynator akcji Julia Całka

Czytaj więcej o:

Wyjazd do kina na film "LEGIONY"

 

                  

               

W czwartek, 3 października grupa wychowanków naszego internatu pod opieką pani Anny Strumnik i pani Agaty Aleksiewicz wybrała się do kina na film „Legiony”.

Celem wyjazdu miała być przede wszystkim dobra zabawa i mile spędzony czas, ale także rozwijanie zainteresowań historią Polski, budowanie pozytywnej atmosfery wychowawczej wśród wychowanków oraz uczczenie zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 „Legiony” to osadzona w latach 1914-1916 uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Zbiorowym bohaterem filmu są polscy żołnierze, którzy podczas I wojny światowej tworzyli formację będącą zalążkiem naszej przyszłej armii. Film przede wszystkim oddaje hołd zbiorowemu wysiłkowi pokolenia, które w czasach niewoli chwyciło za broń i wywalczyło niepodległość.

Film bardzo spodobał się naszym wychowankom i sprowokował do refleksji nad czczeniem takich wartości jak wolność, honor i Ojczyzna.

Czytaj więcej o: