MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE”.

W tym roku szkolnym nasi wychowankowie biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Kreatywne prace plastyczne”. Nauczycielami koordynującymi i czuwającymi nad przebiegiem projektu są: Juliia Całka, Agata Aleksiewicz i Monika Krupa.

Celem projektu jest:

• Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie rozwoju kreatywności dzieci/ młodzieży poprzez działania plastyczne.
  • Popandemiczna  arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego.
  • Inicjowanie i promowanie  dziecięcej twórczości plastycznej we współpracy z nauczycielami i placówkami edukacyjnymi w Polsce i za granica.
  • Tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą, naturą i najbliższym otoczeniem dziecka za pomocą różnych technik  rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.
  • Kształtowanie postaw proekologicznych poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik.
  • Zewnętrzna promocja placówek oświatowych.
  • Wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami.

O wszystkich działaniach, postępach i osiągnięciach na poszczególnych etapach projektu będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w projekcie.

Organizatorzy projektu

Autor: J.C/A.A.