SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

W dniu dzisiejszym miało miejsce spotkanie naszego byłego już wychowanka z uczniami maturalnej klasy o kierunku technik mechanik lotniczy oraz z młodszymi kolegami uczącej się w klasach o tej samej specjalności.

Misha Shamrai, pochodzący z Dniepropietrowska jest obecnie studentem II roku Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. W 2020 roku ukończył tutejsze Technikum Mechaniczne – technik mechanik lotniczy i postanowił dalsze swoje losy związać z lotnictwem. Stąd wybór dęblińskiej uczelni.

Podczas spotkania Misha opowiadał o swoim obecnym życiu, jak pandemia wpłynęła bezpośrednio na studiowanie i kontynuację nauki, jak sobie obecnie radzi. Przekazał też młodszym kolegom wiele cennych wskazówek, porad i refleksji, które miejmy nadzieję staną się motywacją dla obecnych „młodych lotników”, pomogą w podjęciu decyzji, a może rozwiążą dylematy związane z wyborem dalszej ścieżki życiowej.

Nie zabrakło też wspomnień z czasów, kiedy wszyscy wychowankowie mieszkali razem w internacie.... Czas szybko upłynął w miłej atmosferzeMrugnięcie.

Fot. Agata Aleksiewicz

Autor: A.A.