Rok szkolny 2021/2022 w ZSZ nr 1 w Dęblinie rozpoczęty

W pandemicznej rzeczywistości przyszło nam otworzyć również i ten nowy 2021/2022 rok szkolny. Zaczął się, podobnie jak poprzedni, z licznymi ograniczeniami sanitarnymi i zasadami bezpieczeństwa.

Uroczyste było rozpoczęcie roku szkolnego przez uczniów klas pierwszych oraz nagrodzonych stypendystów Starosty Powiatu Ryckiego. To specjalnie dla nich została przygotowana mała gala. Nowi uczniowie naszej szkoły, przestrzegając wszystkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa, spotkali się z Dyrekcją Szkoły i swoimi nowymi wychowawcami w auli o godzinie 9.00. Swoją obecnością ten krótki, ale uroczysty moment zaszczycił również Członek Zarządu Powiatu Pan Karol Zagożdżon. To właśnie z jego rąk wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021 – Stypendia Starosty Ryckiego.

Życzenia szczęśliwego i owocnego nowego roku szkolnego złożył również Pan Daniel Drózd przedstawiciel Wojskowych Zakładów Lotniczych w Dęblinie.

Po uroczystym przywitaniu w progach szkoły nowych uczniów przez Panią Dyrektor nadszedł czas na spotkania klas 1 z nowymi wychowawcami: paniami: Urszulą Kostyrą – wychowawczynią klasy 1tke, Joanną Pieńkosz – wychowawczynią klasy 1 tl oraz Moniką Malską – wychowawczynią klasy 1 ti.

Pozostałe klasy rozpoczęły rok szkolny o godzinie 9.30.Ten rok szkolny będzie zupełnie inny – niełatwy dla całej społeczności szkolnej. Dlatego tak bardzo ważna jest solidarność i zrozumienie. Wiele również zależy od naszej odpowiedzialności i dyscypliny. Niech ten nowy rok szkolny będzie dla wszystkich nas czasem nowych wyzwań, budowania pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości. Niech przyniesie liczne osiągniecia dydaktyczne i wychowawcze. Powodzenia !!!

Autor: Małgorzata Radomska