Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021r. spotkaliśmy się w szkolnej auli, by uroczyście zakończyć rok szkolny 2020/2021. Na uroczystości pojawili się uczniowie, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i goście. Wśród zaproszonych gości byli: Wicestarosta Powiatu Ryckiego Pani Monika Kośmińska, członek Rady Powiatu obecnej kadencji Pan Karol Zagożdżon. Polskie Koleje Państwowe reprezentował Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Lublinie Pan Andrzej Matysiewicz, Naczelnik Sekcji Eksploatacji w Dęblinie Pani Krystyna Gowin oraz Pan Andrzej Kilian, zastępca naczelnika  Sekcji Eksploatacji w Dęblinie, a jednocześnie nauczyciel zawodu w naszej szkole.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, przyszedł czas na podsumowanie roku. Głos zabrała pani Dyrektor Jolanta Kiebzak, która mówiła o szkolnych sukcesach, gratulowała osiągnięć najlepszym uczniom, życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji.  Głos zabrała również Pani Monika Kośmińska gratulując uczniom sukcesów i składając życzenia wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Kolejne gratulacje i życzenia dla uczniów i nauczycieli złożył także Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Lublinie Pan Andrzej Matysiewicz.

Niezwykle miłym akcentem było wręczenie świadectw i  nagród najlepszym uczniom szkoły. Nagrody książkowe najlepszym uczniom przyznał także Starosta Rycki. Otrzymali je: Aliaksandr Tsikavets z kl. 3 te, Jakub Bauman z kl. 2 k4 oraz Ciepliński Paweł z kl. 3tl.

Nagrody od PKP S.A. Polskie Linie Kolejowe dla najlepszych uczniów w zawodzie technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych wręczyli: Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Lublinie Pan Andrzej Matysiewicz oraz Naczelnik Sekcji Eksploatacji w Dęblinie Pani Krystyna Gowin.

W trakcie uroczystości nagrodzono także najlepszych sportowców szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej czas swoim krótkim recitalem umilił zebranym uczeń klasy 2 te Piotr Niewiadomski. Ostatnim akcentem dzisiejszego pożegnania roku szkolnego 2020/2021 były spotkania młodzieży w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie przyszedł czas na wręczenie świadectw.

Teraz już upragnione przez wszystkich wakacje! Życzymy udanego i bezpiecznego oraz solidnego wypoczynku. Mamy nadzieję, że 1 września spotkamy się w normalnych okolicznościach, a pandemia odejdzie w zapomnienie.

Autor: Małgorzata Radomska