Program działań Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dęblinie w ramach reintegracji uczniów po powrocie do szkół

Cele programu:

1. Wsparcie psychiczne uczniów po powrocie do zajęć stacjonarnych.
  2. Eliminowanie lęku oraz poczucia zagrożenia spowodowanego nadmiernym obciążeniem związanym z obawą przed porażką wśród uczniów na wszystkich poziomach edukacyjnych.
  3. Psychoedukacja rodziców w zakresie zaburzeń lękowych i depresyjnych dzieci i młodzieży.

W związku z powrotem uczniów do nauki stacjonarnej i zarządzeniem MEN oraz rekomendacjami działań Kuratorium Oświaty w Lublinie w tej sprawie, Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna w Dęblinie proponuje następujące działania:

1. Punkty konsultacyjne dla rodziców prowadzone przez psychologów (dla szkół, które nie  zatrudniają w roku szkolnym 2020/2021 psychologa).
  2. Zajęcia warsztatowe dla rodziców uczniów przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z sytuacją pandemiczną.
  3. Indywidualna pomoc psychologiczno - pedagogiczna dla uczniów w sytuacji kryzysowej udzielana na ternie Poradni.
  4. Wznowienie Grupy Wsparcia Pedagogów i Psychologów Szkolnych (planowane spotkanie merytoryczne odbędzie się 08.06.2021 r.).

Zakres tematyczny spotkania grupy roboczej:

Zintegrowanie działań profilaktycznych Poradni i Szkoły wynikających z programu profilaktyczno-wychowawczego z działaniami przeciwdziałającymi COVID-19
i promującymi zdrowie.

Doprecyzowanie potrzeb Szkół w zakresie działań integrujących z uwzględnieniem propozycji zgłaszanych przez uczniów i rodziców, z możliwością włączenia w te działania psychologa, pedagoga.

Konsultacje w zakresie ponowienia oferty Poradni we współpracy ze szkołami na okres czerwiec 2021 r. – wrzesień 2021 r.

Termin realizacji Programu Reintegracji Uczniów po powrocie do szkół: czerwiec 2021 r. - wrzesień 2021 r. z wyłączeniem okresu urlopowego (26.07.2021 r. – 22.08.2021 r.).

Procedura zgłaszania:

• wnioski o konkretne wymienione wyżej działania należ kierować w formie pisemnej (wzór wniosku „Zapotrzebowanie na zajęcia w placówce” dostępny na stronach Poradni pozostaje bez zmian) do sekretariatu Poradni.

Dyrektor PP-P w Dęblinie

Magdalena Piechota