Europejski Dzień Języków Obcych

25 września po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Konkursy językowe miały na celu uświadomić uczniom jak ważna jest znajomość języków obcych. Johann Wolfgang von Goethe uważał „iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”. Dzięki znajomości języków, możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycję i kulturę.

Przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w quizie wiedzy o krajach anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i rosyjskojęzycznych. Bawili się w translator tłumacząc słowa z różnych języków, przedstawiali podane wyrażenia w formie kalamburów oraz układali wyrazy z rozsypanki.

Zwyciężyła klasa IV TI. II miejsce zajęła klasa II TLI, III miejsce- klasa III TL.

Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody oraz dyplom. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Święto języków zostało zorganizowane przez p. Agnieszkę Piwońską - Filipek przy współpracy z  nauczycielami języków obcych.