Profilaktyka na wesoło

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie- pod opieką p. Iwony Zugaj wzięli udział w happeningu szkolnym.
Głównym celem, jaki przyświecał zorganizowaniu happeningu było: promowanie zdrowego stylu życia oraz ograniczenie ryzyka związanego z ewentualnym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Najlepszym sposobem zapobiegania chorobie jest unikanie narażenia na tego wirusa, dlatego czniowie prowadzili kampanię informacyjną:  „Jak uniknąć zakażenia.”

Przypominamy:

• Unikaj bliskiego kontaktu z chorymi.
  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • Zostań w domu, kiedy jesteś chory.
  • Zakryj kaszel lub kichnięcie chusteczką, a następnie wyrzuć chusteczkę do śmieci.
  • Czyść i dezynfekuj często dotykane przedmioty i powierzchnie za pomocą zwykłego sprayu lub ściereczki do czyszczenia gospodarstwa domowego.
  • Często myj ręce mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund, szczególnie po wyjściu z łazienki; przed jedzeniem; i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu.