Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 27
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl

Adres

08-530 Dęblin
ul. Tysiąclecia 27
tel. 81 883 02 74
internat: 693 346 689
e-mail:zsz1deblin@interia.pl

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 16.12.2019 klasa 1tli razem z wychowawczynią panią Karoliną Rymkiewicz- Rogacką i rodzicami udała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją, jakąodwiedziliśmy w stolicy było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zwiedzaliśmy wystawę pt. "1000 lat historii Żydów polskich", podczas której  mogliśmy zapoznać się z historią narodu żydowskiego. Od legend o przybyciu Żydów na ziemie polskie, przez rozwój przemysłu i handlu, po czas Zagłady i współczesność.Poznaliśmy jego święta, obyczaje i religię, kulturę oraz życie codzienne.

Następną atrakcją, na którą najbardziej czekaliśmy był Park trampolin w Stacja Grawitacja. Spędziliśmy tam dwie godziny. Na początku omówiono zasady bezpieczeństwa, trener przeprowadził nam rozgrzewkę. Następnie pokazywał nam, jak należy korzystać z trampolin. Później sami mogliśmy na sportowo spędzić resztę czasu. Graliśmy na boiskach do koszykówki i siatkówki z wykorzystaniem trampolin, pokonywaliśmy tory przeszkód i wspinaliśmy się na ściany wspinaczkowe.

W atmosferę świąt wprowadziła nas wizyta w Wilanowiew Królewskim Ogrodzie Światła.

Jest to plenerowa wystawa, której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty.
Do wilanowskiego pałacu prowadzi świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna.
Na dziedzińcu powitała nas strzeżona przez orły rozświetlona pergola, za którą rozpościera się Zimowy Ogród Króla. W nim mogliśmy spacerować aleją obsadzoną pnączami i podziwiać rozkwitające światłem drzewka pomarańczowe. Część z nas robiła sobie zdjęcie w świetlistej ramie z pałacem
w tle. W Muzycznym Ogrodzie Marzeń podziwialiśmy odbywające się pokazy świetlno-muzyczne. Pobyt w Wilanowie wprowadził nas w atmosferę zbliżających się Świąt.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.