Badania w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Lublinie

Wczesnym porankiem, 10-go października pierwsza grupa wychowanków wyjechała do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie, który oferuje między innymi badania wstępne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

W tym właśnie ośrodku zostali przebadani i otrzymali stosowne zaświadczenia wychowankowie Internatu, uczniowie pierwszych klas naszej szkoły – przyszli technicy informatycy, mechanicy lotniczy i technicy budownictwa kolejowego.

Dzięki sprawnej organizacji i współpracy badania przebiegły niespodziewanie szybko, pomimo wizyty każdego badanego u kilku specjalistów.  Kolejna grupa wychowanków wyjedzie na badania już w przyszły czwartek.

Nad całym wyjazdem czuwały panie wychowawczynie: A. Aleksiewicz, E. Bakiera i I. Całka.

Autor: A.A.