Młodzież a zdrowie.

Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w VII Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której to etap powiatowy odbył się w czwartek w Starostwie Powiatowym w Rykach pod patronatem p. Starosty Dariusza Szczygielskiego. Dzień został wybrany nieprzypadkowo - 10 października jest Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. W tym roku jego tematem przewodnim była promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie samobójstwom.

Obchody tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego oprócz zapobiegania samobójstwom podkreślają rolę promocji zdrowia psychicznego. Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego ustanowiła to święto, aby zwrócić szczególną uwagę na zagadnienia:
• dbania o zdrowie psychiczne,
• przeciwdziałania stygmatyzacji osób cierpiących na choroby psychiczne,
• potrzebę zmian w regulacjach prawnych,
• potrzebę zmian w opiece medycznej osobom z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzinom,
• promocję zdrowia psychicznego.

Człowiek w dobrostanie psychicznym dużo łatwiej radzi sobie z trudnymi sytuacjami, z ograniczeniami zewnętrznymi i ma większą motywację do samorozwoju.

Nasi uczniowie oprócz zmagań eliminacyjnych brali udział także w wykładzie okolicznościowym przygotowanym przez specjalistów z poradni Psychologiczno- pedagogicznej w Rykach poszerzając swoją wiedzę na temat zdrowia i jego profilaktyki.

Gratulujemy finalistom oraz wszystkim uczestnikom Olimpiady.