W tym roku pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy!”.

Pod takim hasłem w dniach 20, 21, 22 września przeprowadzona została, już po raz 26–ty na terenie Polski akcja „Sprzątanie Świata”. Nasza Szkoła tradycyjnie włączyła się w tę, koordynowaną przez Urząd Miasta, akcję.

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

W dniu 20.09.2019 uczniowie klas pierwszych 1 l4, 1 k4, pod opieką wychowawców – Pani Beaty Adamczyk, Pana Andrzeja Teodorowicza w towarzystwie Pani Agaty Aleksiewicz, Pani Elżbiety Bakiery, Pani Julii Całki wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

Sprzątanie objęło ulice: Tysiąclecia, Naddatki, część Lipowej, oraz drogę w kierunku miejscowości Stawy. Pogoda wyjątkowo dopisała, czas upłynął w miłej atmosferze. Efektem pracy było uporządkowanie terenu i zebranie 40 worków śmieci. Jak zwykle młodzież wzorowo wywiązała się z powierzonego zadania.

M.T.