Nietypowa katecheza

13 lutego 2017 roku młodzież ZSZ nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie uczestniczyła w nietypowej katechezie. Na zaproszenie katechety – ks. Radka, za pozwoleniem pani dyrektor Jolanty Kiebzak, w murach szkoły gościła (prawdopodobnie po raz pierwszy w jej historii)

siostra zakonna – siostra Agnieszka Pycka ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek. Siostra na co dzień uczy w ZSO nr 1 w Rykach. Temat katechezy brzmiał: ,, Boże powołanie, a mój plan na życie”- prezentacja. Siostra poruszała zagadnienia związane z wiarą w Boga, modlitwą, znalezieniem swojej drogi życiowej, przebaczeniem i zaufaniem, miłosierdziem, grzechem, nałogami.  Młodzi ludzie  z uwagą słuchali i zadawali pytania. Mimo iż w szkole przeważa młodzież męska, to siostra szybko nawiązała z nią kontakt.