Drugi tydzień stażu - dwie wizyty studyjne.

28 marca 2019r. uczniowie realizujący staże zawodowe w Wyższym Instytucie Technologicznym ADA ITS w Sevilli uczestniczyli w kolejnej wizycie studyjnej w zakładach Pegasus Aero Grup (dawna nazwa FAASA Aviation) w Cordobie.

Z działalnością firmy zapoznał nas jeden z nauczycieli ośrodka oprowadzając grupę po wszystkich działach ośrodka szkolenia mechaników, halach w których serwisowano samoloty i śmigłowce oraz własnym lądowisku i płytach postojowych dla statków powietrznych.

Firma działa zarówno w Europie, jak i Ameryce Łacińskiej. Zajmuje się kształceniem mechaników lotniczych (przeszkolono ponad 500 studentów w szkoleniach ab initio i działaniach doskonalących), działa na polu komercyjnym (gaszenie pożarów w Hiszpanii i Chile) z użyciem śmigłowców i samolotów oraz serwisuje własne i powierzone statki powietrzne. Z tego powodu od ponad piętnastu lat konsorcjum prowadzi szkolenia aeronautyczne, skierowane do różnych specjalistów, zarówno podczas ich wstępnego szkolenia, jak i doskonalenia i poszerzania umiejętności.

Kursy uzyskania licencji na podkategorię Technician License in Aircraft B1.1 (samoloty z silnikami turbinowymi) oraz B1.3 (śmigłowce z silnikami turbinowymi) zatwierdzone przez Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) są podzielone na zajęcia teoretyczne oraz praktyczne i trwają około dwóch lat.

Organizacja ma zezwolenia na nauczanie tych kursów, jak i przeprowadzanie oficjalnych egzaminów, dzięki aprobacie EASA nr ES.147.006. Po zakończeniu szkolenia, mając wszystkie odpowiednie zezwolenia, kursanci mogą pracować we wszystkich krajach członkowskich UE, jak i w innych krajach poza naszym kontynentem.

Pegasus zatrudnia bezpośrednio ponad 600 specjalistów, zarządza maksymalnie 135 bazami lotniczymi i dysponuje nowoczesną flotą, która przekracza 100 samolotów.

W poniedziałek, 25.03.2019 odbyliśmy natomiast wizytę studyjną w firmie Corflight, Cordoba. Firma zajmuje się szkoleniem specjalistów w sektorze lotniczym: pilotów komercyjnych, techników utrzymania statków powietrznych, personelu kierowniczego i technicznego oraz wszelkich innych osób związanych z działalnością lotniczą. Niekwestionowaną atrakcją wizyty były loty samolotem Cessna nad Kordobą. Każdy z lotów trwał ok. 20 minut.

Zachęcamy do obejrzenia naszych fotorelacji z bardzo intensywnie spędzonych dni.